Kdo jsme

Naše hudba se řadí do oblasti folku s křesťanským zaměřením. Tedy přibližně. Veřejně vystupujeme od roku 1990. Zpíváme písničky vlastní i převzaté, vybíráme si to, co nám vyhovuje a co se nám líbí. Je spousta písniček, které nám takříkajíc mluví z duše. Naše křesťanská hudební činnost je nezisková. Písničky o Bohu mají přinášet radost tam, kde o ni lidé stojí, ne peníze. Civilním zaměstnáním jsme informatici, živí nás počítače.

Zastáváme názor, že pohlazení má větší cenu než přednáška o smyslu života. Nikoho nepřesvědčujeme. Sami nejsme dokonalí. Bůh dokonalý je. Víra nám dává sílu žít. Zpěv a hudba vůbec je naší radostí a živou vodou i ve chvílích, kdy se zrovna dvakrát nedaří.

Základem naší hudby jsou akustické kytary a zpěv, v posledních letech také housle a klavír. Máme tři děti (25,23 a 17) a jsme rádi, když mohou a chtějí hrát s námi. Kromě samostatných koncertů rádi zpíváme při katolických bohoslužbách, ale i při ekumenických setkáních a jiných příležitostech.

Občas se nám něco povede. Za dvacet let, po které nosíme svou kůži na trh, jsme zažili hodně radosti. Poznali jsme spoustu dobrých lidí a dobrých míst k životu. Radost nám přinesla také naše tři alba, která spatřila světlo světa:

Pane náš         (vydavatelství Apollo 1991)
Čekání             (vydavatelství Rosa 1999)
Zpěv pramenů (vydavatelství Kvas 2002)

Máme rádi rádio Proglas, tam nás asi uslyšíte nejčastěji. Z jiných stanic též Trans World Radio-CZ, Regina, Český rozhlas.

V internetovém archívu rádia Proglas je k slyšení pořad Křesťan a svět. V něm jsme měli tu čest být pozváni Jaroslavem Kratkou k rozhovoru v podzimním díle 23. října 2011. Pořad je k mání na adrese https://www.proglas.cz/detail-poradu/2011-10-23-17-00.html .

V květnu 2012 jsme se na rádiu Proglas objevili v pořadu Milana Tesaře Jak se vám líbí. Pořad je k slyšení na adrese https://www.proglas.cz/detail-poradu/2012-05-23-19-15.html . Milane, díky za milé setkání.

V červenci téhož roku jsme měli tu čest povídat si s Luďkem Strašákem o připravovaném živém albu MANŽELÉ RADOVI: 20 LET a nejen o něm. Pořad je k slyšení na adrese https://www.proglas.cz/detail-poradu/2012-07-27-19-15.html . 

Kdysi v dřevních dobách jsme se zjevili v televizi. Psal se rok 1992 a byla to tehdy ještě Československá televize. Natáčel se pořad o kostele v Říčanech u Prahy a náš vzácný kamarád Mirek Cúth, o němž ještě bude řeč, měl nápad, že bychom mohli naživo nazpívat jednu písničku pro televizi. Stalo se. Kdo ví, kde je dnes tomuto pořadu v televizním archívu konec.

Nedávno jsme měli tu čest být účastni natáčení druhého dílu pořadu Mezi pražci. V internetovém archívu televize Noe je k vidění na adrese https://tvnoe.tbsystem.cz/index.php?cs/videoarchiv/mpr_a0002_v1110__ .

 

 Rádi bychom zde poděkovali našim sponzorům. Vlastně lépe řečeno - našim přátelům, bez jejichž podpory bychom nemohli nahrávat a vydávat. Nahrávání je totiž o hodně velkých penězích a možnostech, které v silách normálního hudebního amatéra většinou nejsou. Amatérismem nemyslím úroveň hudby, spíš žánr, který by nás těžko uživil, kdybychom na hudbě měli být existenčně závislí.

 


 

Děkujeme tedy našim přátelům - manželům Hance a Alešovi Pánkovým a firmě TRAVENA, která je naším hlavním sponzorem a povzbuzovatelem při vzniku alba Zpěv pramenů.

 


 

Děkujeme panu Jaroslavu Turkovi z Vlašimi, který nás podržel a pomohl s nahráním alba Čekání.

 


 

Děkujeme paní malířce Bedřišce Znojemské, která vytvořila obaly Čekání a Zpěv pramenů - obojí bez nároku na honorář.

 


 

Děkujeme našim přátelům - manželům Janě Vlachové a Mikaelovi Ericssonovi z Vlachova kvarteta. I oni nám na albech Čekání a Zpěv pramenů pomohli svým uměním - rovněž bez nároku na honorář.

 


 

Děkujeme našemu kamarádovi, vysokoškolskému pedagogovi Markovi Stříteskému. Pokud vám běhá mráz po zádech při zvuku jeho trubky na albu Zpěv pramenů, je to jeho zásluha. I on nás obdaroval svým uměním bez nároku na honorář.

 


 

Děkujeme Václavu Vlkovi a Jaroslavu Lejčkovi ze studia MINOR. Při nahrávání osvědčili trpělivost hodnou jogínů. Pro jejich profesionální a lidské kvality jsme s nimi spolupracovali již podruhé. Odvedli perfektní práci při vzniku nahrávek Čekání a Zpěv pramenů - od prvotního záznamu až po mix a mastering. A že to s námi neměli jednoduché...